Live Αποτελέσματα - ΕΠΌΜΕΝΟ / ΣΑΒΒΑΤΟ 13/01/2024

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ

Φιλική νίκη στον Κορινό
   Θερμαικός - Αχιλλέας  2-4

Μια ακόμη φιλική νίκη για την ομάδα της Νεοκαισάρειας που επικράτησε το απόγευμα στον Κορινό του τοπικού Θερμαικού με 4-2 τέρματα σε ενα μάτς που ο Νίκος Θεοδοσιάδης εδωσε απο ενα ημίχρονο συμετοχής σε ολους τους ποδοσφαιριστές του πλήν των Μανίκα - Σαρρή που ακολούθησαν ατομικό πρόγραμα προπόνησης.
Ο Δαδάκος
ανοιξε το σκόρ στο 14΄με ψύχραιμο πλασέ για τον Αχιλλέα για να διπλασιάσει τα τέρμα τα των φιλοξενουμένων ο Δημηνάς με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ιδιος στο 31΄.
Ο  Χ΄΄κωνσταντίνου με κοντινό διαγώνιο σούτ στο 34΄εκλεισε το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο (0-3),
και ο Ψύρρας με ατομική ενέργεια και πλασσέ (49΄) αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα εγραψε το 0-4.Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-4 με δύο τέρματα που σημείωσαν στην συνέχεια της αναμέτρησης(51΄,59΄).